שתלים שנכשלו

שתלים שנכשלו

שתלים דנטליים שנכשלו: מהם שתלים שנכשלו?

שתל דנטאלי הוא עצם דמוי בורג, עשוי טיטאניום, אשר מסוגל להתחבר לעצם הלסת ומאפשר הרכבת כתר המחליף שן שאבדה.

השתלים הדנטאליים אכן גרמו למהפכה בתחום רפואת השיניים, שכן הם מאפשרים שיקום קבוע של שיניים חסרות באחוזי הצלחה גבוהים ותוך הבטחת איכות חיים למטופל.

שתלים דנטאליים יכולים לשמש, בין היתר במצבים הבאים:
• שיקום שן חסרה בודדת
• שיקום מספר שיניים חסרות
• שיקום פה מלא ותמיכה בכתרים קבועים
• תמיכה בתותבת נשלפת

שתלים דנטליים שנכשלו

שתלים שנכשלו

יחד עם זאת, חלק גדול מתביעות טיפולי שיניים רשלניים מוגשות בקשר לכישלון שתלים, והתחום פרוץ במידה רבה ואינו מוסדר דיו על ידי הרשויות.
כל רופא שיניים, גם אם אינו מומחה בכירורגיית פה ולסת, רשאי לעסוק בהשתלות, וטעויות בשלב האבחנה או הביצוע עלולות לגרום לכישלון השתלים ולנזקים קשים למטופל. כך, למשל, אי-ביצוע צילום CT לפני ההשתלה עשוי להוליך לפגיעה באלמנטים אנטומיים כגון עצב הלסת התחתונה או הסינוסים בלסת העליונה וגם לכישלון השתל. כמו כן, שימוש בשתלים לא מתאימים עשוי לגרום לכישלונם.

לעיתים אין די תאום בין הכירורג האמון על ההשתלות לבין הרופא המשקם שתפקידו לבצע את הכתרים על גבי השתלים, מה שעשוי לגרום לכישלון שתלים מאוחר ולקריסת השיקום בחלקו או במלואו.

בנוסף, לא תמיד מוקדשת תשומת לב לגורמי סיכון הקשורים לבריאותו של המטופל – כגון מחלת הסוכרת, עישון, וכו' העשויים לפגום בסיכויי ההצלחה ולעיתים פוסלים את השתלים הדנטליים כליל כטיפול.

ביצוע שתלים על אף קיומם של מספר גורמי סיכון עלול גם הוא לגרום לכישלון השתלים ולהקשות על ביצוע טיפול משקם אחר.

אם אתה חושד כי נגרם לך נזק כתוצאה משתלים דנטליים שנכשלו, מומלץ כי תפנה לעו"ד רשלנות רפואית בשיניים בכדי לברר האם קיימת לך עילה לתביעת רשלנות רפואית על שתלים שנכשלו.

משרדנו עוסק בייצוג נפגעי רשלנות רפואית וישמח לעמוד לרשותך לצורך הבירור. אתה מוזמן להשאיר את פרטייך באתר, או ליצור עמנו קשר בטל. 077-5040082

072-3994806

לקבלת הערכה משפטית-רפואית של סיכויי התביעה וגובה הפיצוי ללא כל התחייבות חייג עכשיו: 072-3994806 או השאר פרטים ונחזור אלייך תוך 24 שעות